AKTEK KLİMA CHİLLER SOĞUK HAVA SERVİSİ VE MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

KLİMA, CHİLLER, HAVALANDIRMA VE ISI POMPASI İLE İLGİLİ SERVİS VE HER TÜRLÜ İHTİYAÇLARINIZ İÇİN :  0212 237 10 58 - 7/24 KESİNTİSİZ HİZMET

ISI POMPASI SERVİSİ

ISI POMPASI SERVİSİ - BAKIMI - MONTAJI

Isı Pompası Servisi - Onarım Hizmeti

Isı pompası, dışarıdan enerji verilmesi ile düşük sıcaklıktaki bir ortamdan aldığı ısıyı yüksek sıcaklıktaki ortama veren bir makinedir. Kışın ısıtma maksadı ile kullanılan ısı pompası, yazın da soğutma için kullanılabilir.

Bir ısı pompasının en önemli karakteristiği performans katsayısıdır (COP). Verimli bir sistemin COP değerleri tipik olarak 4'e eşittir, yani sisteme girilen her bir birim girdi karşılığında 4 birim enerji hasıl olur. 

Soğutma makineleri ve ısı pompaları aynı çevrimi gerçekleştirirler fakat kullanım amaçları farklıdır. Isı pompasının amacı bir ortamı sıcak tutmaktır. Bu işlevi yerine getirmek için düşük sıcaklıktaki bir ısıl enerji deposundan alınan ısı, ısıtılmak istenen ortama verilir. Düşük sıcaklıktaki ısıl enerji deposu genellikle soğuk çevre havası, kuyu suyu veya toprak, ısıtılmak istenen ortam ise bir evin içidir.

Son derece çevreci bir çevrime ve çalışma prensibine sahiptir.

 

AKTEK Klima ve Chiller servisi olarak, tüm markalara servis, bakım, bakım anlaşması hizmeti vermekteyiz.

 

Isı Pompası Bakımı

Soğutma çevrimi ile aynı çevrimi kullanan ısı pompaları enerji tasarruflarını muhafaza edebilmek,efektif çalışma performansı göstermek,arıza ihtimalini düşürmek için bakımı düzenli yapılması gereken cihazlardır. Aktek Klima Ve Chiller Servisi olarak uzman ekibimiz ile profesyonel bakım hizmeti sunmaktayız.

Plansız bakım ve Periyodik bakım anlaşmaları hizmeti sunmaktayız.


                       

Isı Pompası servisimiz Türkiye geneli olarak hizmet vermektedir.

Isı Pompası cihazları ile ilgili her türlü ihtiyaçlarınız için 7/24 bizi arayabilir deneyimli personellerimizden bilgi alabilirsiniz.