UZMAN CHİLLER SERVİSİ

Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret116413
Saat
AKTEK KLİMA CHİLLER SOĞUK HAVA SERVİSİ VE MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

KLİMA, CHİLLER, HAVALANDIRMA VE ISI POMPASI İLE İLGİLİ SERVİS VE HER TÜRLÜ İHTİYAÇLARINIZ İÇİN :  0544 537 23 15 / 0553 210 78 78 - 7/24 KESİNTİSİZ HİZMET

Koku Çözümleri

Koku Çözümleri

Koku , soluduğumuz havada gaz halinde bulunan reaktif yapıdaki bazı moleküllerin burun içindeki algılayıcıları uyarması sonucu beynimize giden bir uyarıdır.

İstenmeyen kötü kokuların Odor Control koku nötralizasyonu ile giderimi için , kokunun kaynağına bağlı olarak seçilen aşağıdaki yöntemlerin bileşkeleri kullanılır.

Nötralizasyon:

Odor Control koku giderim ürünlerinin aktif maddesi öncelikle koku molekülünün kendisini hedefler.

Koku nötralize edici kimyalasalımızın özel molekül yapısı istenmeyen koku molekülüne kilitlenerek kötü kokunun burun içindeki algılayıcılar tarafından algılanan yapısını bozar.

Kötü koku molekülünün parçalanma sürecini başlatır.

Çökeltme:

Odor Control özellikle sisleme otomasyonuyla uygulandığında yaratılan sis koku moleküllerini içine alır ve sisle beraber ağır ağır çökeltir.

Bu etki bir anlamda yağmur sonrası etkiye benzer şekilde havayı Odor Control ve su karışımıyla yıkamak olarak özetlenebilir.

Bu yöntemlerin tamamının veya bir kısmının etkisi sonucunda ortamdaki koku nötralize edilir, insanlar için algılanabilir rahatsız edici seviyenin altına iner.

Uygulama Şekli

Odor Kontrol Kurulumu

Odor Kontrol Kurulumu

Odor control koku nötralizasyon ürünleri farklı uygulama alanları için manuel veya otomatik olarak uygulanabilir.

Manuel uygulamalarda sırt pompası veya basit el tipi püskürtücülerle % 1