UZMAN CHİLLER SERVİSİ

Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret116435
Saat
AKTEK KLİMA CHİLLER SOĞUK HAVA SERVİSİ VE MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

KLİMA, CHİLLER, HAVALANDIRMA VE ISI POMPASI İLE İLGİLİ SERVİS VE HER TÜRLÜ İHTİYAÇLARINIZ İÇİN :  0544 537 23 15 / 0553 210 78 78 - 7/24 KESİNTİSİZ HİZMET

Yangın Çözümleri

Yangın Çözümleri

Aktek Havalandırma olarak biz endüstriyel mutfaklarda, atılan yağların kanal boyu birikmesini, bu yağları bir toplayıcı hücrede toplamak suretiyle engelledik.

Bu bile başlı başına hali hazırda hiç filtrelenmeyen bu yağın kanal boyu birikmesi sonucu oluşan bir çok yangının sebebini ortadan kaldırmaktadır.

Ancak biz bununla yetinmeyerek 2 yeni ürün için geliştirdik.

Bunlardan birincisi otomatik yangın ikaz sistemleridir.

Bu sistemde kanala yerleştirilen bir sensör sıcaklık değişimlerini tespit ederek çalışan fanı durdurur.

Dolayısı ile yangının aspiratörün oluşturduğu vakum ile kanal boyu ilerlemesi durdurulduğu gibi, elektrostatik filtre ve aktif karbon kullanılmışsa eğer bunlara da ulaşması bir ölçüde engellenmiş olmaktadır.

Geliştirdiğimiz ve mili saniyede kapanabilen yangın damperimiz ile de sistemin tamamının 0,1 saniyede kapanması sağlanmıştır.

Geleneksel yangın damperlerinde sistemin kapanması damper yayını tutan metal bir bileşenin sıcaklık artması sonucu yaklaşık 10 sn.’de erimesi ile sağlanırken, bizim sistemimizde bu yangın ikaz sisteminin devreye girmesi ile damperimiz anlık olarak kanalı kapatmakta, aynı anda aspiratörü de durdurabilmektedir.